dragica_su126. marca zvečer so v prostorih VDC-ja v Ilirski Bistrici odprli razstavo platen domače slikarke Dragice Sušanj iz Doljnjega Zemona. Dragica Sušanj je slikarka, ki slika z usti in že vrsto let svoja dela uspešno razstavlja dragica_su2tako na samostojnih kot skupinskih razstavah po vsej Sloveniji. Večer otvoritve so prijetno popestrili učenci Glasbene šole Ilirska Bistrica, - Tevž Semak in Urša Strle na kitari ter harmonikarja Matevž Sosič in Klemen Hribar. Slikarko in njena dela je predstavila umetnostna zgodovinarka Polona Škodič. Mnogoštevilni obiskovalci so bili navdušeni nad novimi deli avtorice, ki se tokrat predstavlja predvsem z izborom krajinskih upodobitev in različnih tihožitji. Dragica Sušanj slika dobrih osem let in je že kmalu dokazala, da ima talent, veliko volje in veselja. V dokaj kratkem času je osvojila likovno znanje in pohvale vredno raven. Od leta 2006 je tudi štipendistka uglednega Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. Aktivna pa je tudi v likovni sekciji Zveze paraplegikov Slovenije. Slika v glavnem v tehniki olje na palatno, preizkuša pa se tudi v drugih zvrsteh. dragica_su4

dragica_su3Razstava prinaša tematsko in barvno slikovitost v slogu poetičnega realizma. V krajinskih slikah prepoznavamo motive iz njenega domačega okolja, primorske in obmorske pejsaže in nasploh podobe narave in podeželja, ki so avtorici zelo pri srcu. Zanimiva so tudi najnovejša cvetna tihožitja kot tudi tista, ki jih je sestavila v bolj zahtevne kompozicije. Slikarstvo Dragice Sušanj izžareva veliko subtilnosti, topline in barvne zgovornosti. Razstava bo na ogled mesec dni.

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4143900
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
100
540
1722
3596
4143900

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd