LOK1V prostorih Univerzitetnega rehabilitacijskega inštituta RS – Soča je 27. junija 2017 DP Prekmurja in Prlekije v sodelovanju zLOK2 Zvezo paraplegikov Slovenije predstavilo lokostrelstvo. Predstavnika društva Ladislav Kepe in Benjamin Krč sta paciente, svojce in zaposlene najprej seznanila z osnovami in opremo lokostrelstva, nato pa streljanje z lokom tudi praktično pokazala. Krč je pripomnil, da je pri lokostrelstvu zelo pomembna tudi lastna varnost in varnost drugih udeležencev, saj je ob neupoštevanje le-te lahko lokostrelstvo precej nevaren šport. Poleg navadnega loka, pa sta prekmurska lokostrelca pripravila tudi predstavitev streljanja s profesionalnim lokom.
LOK3Predstavitev je vodila Juta Ošlak Kranjc – prof. športne vzgoje, ki želi različne športne panoge športnikov invalidov, vključiti v program medicinske rehabilitacije. Šport je za ohranjevanje zdravja paraplegikov in tetraplegikov izredno pomemben, zato je tudi pomembno, da se invalidi z njim čim prej soočijo in začnejo aktivno ukvarjati.
Po predstaviti lokostrelstva, kjer so se v streljanju poskusili tudi nekateri pacienti in zaposleni, sta Jožica in Benjamin Krč predstavila tudi ples na vozičku.

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4337910
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
70
2010
2607
2080
4337910

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd