Cebelnjak MS18Pred dobrim letom smo v Semiču ustanovili Čebelarsko sekcijo invalidov na vozičkih in drugih invalidov, 25. aprila 2018 pa dobili že učni čebelnjak, ki bo služil izpopolnjevanju čebelarjev na invalidskih vozičkih za delo s čebelami. Udeležence je nagovoril predsednik društva Stanko Novak. Sredstva za postavitev čebelnjaka je zbrala Čebelarska zveza Slovenije, načrt pa z našim arhitektom Matjažem Planincem pripravil arhitekt prof. Borut Juvanec. Čebelnjak je svetovna posebnost, ki je v konstrukciji prilagojen današnjim sodobnim razmeram v kompoziciji pa značilnostim pravega slovenskega čebelnjaka. Predsednik sekcije Ljubo Janežič. V dolžino meri 382, v širino pa 312 cm, v njem pa je osem panjev. Učni čebelnjak bo opremljen z vsemi osnovnimi pripomočki za sodobno čebelarjenje, vse pa je prilagojeno in dosegljivo čebelarjem na invalidskih vozičkih, ki bodo nadgrajevali svoje znanje, izmenjavali izkušnje, mlajše pa usposabljali za delo s čebelami. Nagovor predsednika Zveze Daneta Kastelica. Čebelnjak, ki ga je izdelalo tesarstvo Drago Črešnjovec s. p. iz Lendave, stoji v neposredni bližini Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije, sredi cvetoče ravnice in nudi obilo paše za čebele. Predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč. Prekmursko društvo pa ima tudi največ čebelarjev na invalidskih vozičkih, ki bodo ob strokovni pomoči pomurskih čebelarjev lahko vzorno skrbeli za svoje čebelje družine. Srečanja se je udeležil tudi naš član in čebelar Damjan Žerjav.
(Zveza paraplegikov Slovenije)

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4404183
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
5
1028
8381
9111
4404183

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd