Obcni zbor1 Pacug19Tokrat smo se člani društva DP Istre in Krasa zbrali na rednem letnem zboru članov v domu paraplegikov Pacug in sicer v sredo 27. marca ob 10.30 uri. Predsednik društva Željko Geci odpre 3.redno sejo zbora članov ter ugotovi nesklepčnost ker so bili trije člani upravičeno odsotni zato sejo preloži za 30 minut. Nakar se ugotovi, da jeObcni zbor2 Pacug19 zbor članov sklepčen in po pozdravnem govoru se predstavi dnevni red, ki je bil soglasno sprejet.
Z otvoritvijo 3.seje rednega zbora članov smo najprej izvolili zapisnikarja. Potrdili smo zapisnik z realizacijo sklepov 2.seje zbora članov z dnem 23.3.2018 ter nato še potrdili poslovno finančno poročilo za leto 2018, poročilo nadzornega odbora ter inventurne komisije. Seznanili smo se tudi s planom društva za leto 2018 in članarinami, ki ostajajo nespremenjene. 
V poslovnih prostorih na Fornačah se izvaja program kompenziranje invalidnosti, ter program interesnih dejavnosti. Članom se tudi obrazloži da se bodo prevozi na obnovitveno rehabilitacijo izvajali v skladu s pravilnikom o prevozih z dopolnitvijo 14. člena o prevozih katere, je U.O. na svoji seji društva razpravljal in uskladili z navodili za izplačilo potnih stroškov ZPS., ter jih predlagal zboru članom. Obeležili bomo tudi 40 obletnico društva v mesecu oktobru.

Predsednik zveze Dane Kastelic nam je predstavil novosti na področju (SOR) skupinska obnovitvena rehabilitacija in pa 50 obletnico ZPS, ki se bo odvijala v domu paraplegikov Pacug 16. aprila.
Diplomirana psihologinja in magistra socialnega dela pri ZPS Urška Rendulić nam je podrobno opisala o delovanju in uresničevanju ciljev zveze, arhitekt Marko Tul pri ZPS pa o arhitekturnih ovirah in dostopnosti do javnih ustanov.
Bilo je tudi nekaj vprašanj predsedniku zveze glede financiranja društev, osebni asistenci, SOR-u...
Nato nam je direktor doma Marko Ferluga predstavil delovanje in potek obnovitvene rehabilitacije ki se bo odvijala v domu paraplegikov Pacug. 
Po zaključku zbora članov smo ob dobri hrani ostali še v prijetnem druženju.

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4407223
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
755
529
2654
12151
4407223

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd