Socialne delavke iz različnih delovnih okolij – Univerzitetni rehabilitacijski inštitut, Zveza paraplegikov Slovenije in Zavod za oskrbo na domu Ljubljana – so seocialkese povezale pri načrtovanju in vzpostavitvi nastanitvene in oskrbovane strukture, in sicer zaradi potrebe mlajšega tetraplegika, ki se po končani rehabilitaciji ni mogel vrniti v domače okloje. (v obstoječi mreži ustanov institucionalnega varstva zanj ni posluha.) Soustvarile so model bivalne enote s 24-urno navzočnostjo osebnih asistentk. Z individualnim načrtovanjem odpusta iz rehabilitacije se zagotovi izbor ustrezne oblike pomoči, vključenost v socialno okolje in možnost za večjo socialno moč. Potrebno je eksterno usklajevanje aktivnosti med ustanovami v mreži zdravstvenega in socialnega varstva. Model bivalne enote je zamišljen kot inovativna oblika kompletne in kompleksne oskrbe. Osebne asistentke so se izobraževale na URI-Soča glede na specifične potrebe zdravstvenega stanja tetraplegika. Sodelovanje med URI-Soča, ZPS in ZOD LJ poteka kontinuirano, celotna zadeva pa zahteva sprotno soustvarjanje. Z zasnovo in izvedbo inovativne oblike nastanitve in oskrbe pripomorejo k deinstitucionalizaciji in krepitvi moči gibalno oviranih oseb. 

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4341659
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
44
412
456
5829
4341659

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd