Razbremenitvene tehnike za obvladovanje stresa na delovnem mestu in doma
dp asis1
Zveza paraplegikov Slovenije je 3. novembra 2016 za zaposlene osebne asistente pripravila delavnico z naslovom Razbremenitvene tehnike za obvladovanje dp asis2stresa na delovnem mestu in doma. Zaradi prostorske stiske v prostorih Zveze smo delavnico organizirali v veliki dvorani URI-Soča, saj se je v letošnjem letu število naših osebnih asistentov in zaposlenih, ki so v program vključeni preko javnih del, povzpelo že na 65. Po uvodnem nagovoru predsednika Zveze Daneta Kastelica in strokovne vodje programa Osebna asistenca Špele Šušteršič, so osebni asistenti z izvajalkami delavnice, doktorandkama zakonske in družinske terapije, Aljo Stvarnik in Marijo Remškar, pričeli z intenzivnim delom. Udeleženci so na delavnici aktivno prepoznavali in krepili lastne naravne sposobnosti za prožno soočanje s stresnimi okoliščinami in za ustvarjalno, odprto odzivanje nanje. Po zaključku so asistenti delavnico zaključili s pozitivnimi odzivi. Vsekakor bomo podobne delavnice še ponovili. Tokratno smo organizirali v okviru projekta »Varovanje zdravja osebnih asistentov«, ki ga je na podlagi Javnega razpisa za sofinanciranje projektov za promocijo zdravja na delovnem mestu v letu 2015 in 2016 finančno podprl Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije.

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4341711
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
96
412
508
5881
4341711

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd