Predstavitev

Valter Mahne

Člani Upravnega odbora so
:
Kristjan Zadel,Boško Božič, Srečko Petkovšek, Nick Špoljar Dežjot, Elvis Mihelič, Klavdij Koren

Nadzorni odbor sestavljajo:
Dragica Šušanj, Silvana Gombač, Siniša Jeremić
Namestnika: Lidija Ekslenski, Mitjan Hrovatin

Društvo paraplegikov Istre in Krasa je humanitarna organizacija, ki združuje občane s poškodbo hrbtenice in prekinjeno funkcijo hrbtnega mozga iz naslednjih občin: Koper, Izola, Piran, Ankaran, Ilirska Bistrica, Postojna, Sežana, Divača, Komen, Pivka, Hrpelje-Kozina.
V ospredju delovanja Društva paraplegikov Istre in Krasa je program, kjer so poudarjene komponente posebnega socialnega programa, ki jih državni organi in javni zavodi ter službe na lokalnem nivoju ne izvajajo.

Ti programi odsevajo pomembnost vloge društva predvsem za paraplegike in druge člane ter svojce po Istri in Krasu ter njihovo socialno varnost v družbi.
Naloge društva so opredeljene predvsem s specifičnostjo potreb članstva. Pri tem se vedno upoštevajo načela za organiziranje, ki poudarjajo prostovoljno včlanitev, razpoznavno invalidnost, odprtost ter nepridobitništvo društva.

Društvo ima svoje cilje in naloge, upravljanje ter organizacijske in strokovne dejavnosti. Pri slednjih se povezuje tudi z zunanjimi sodelavci in inštitucijami, kot društvo pa se povezuje z Zvezo paraplegikov, ki ima strokovni svet, ki je transdisciplinaren in ga sestavljajo strokovnjaki različnih znanstvenih panog.

STATUT DRUŠTVA,
ODLOČBA O REGISTRACIJI,