+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

BO SLOVENIJA DOBILA SVOJEGA KOZMONAVTA?

kozmon

Pred kratkim je bil na obisku v pobrateni Občini Slovenske Konjice ruski kozmonavt, testni pilot in zdaj župan ruskega Zvezdnega mesta Valerij Ivanovič kozmonTokarev. Tokarev je v vesolju prebil več kot 190 dni, poletel je z ruskimi in ameriškimi raketami, kot poskusni pilot pa letel s 50 letali. Stike so z Zvezdnim mestom že pred tremi leti pod vodstvom Branka Ravnaka navezali potapljači Mednarodne organizacije IAHD Adriatc iz Slovenskih Konjic. Takrat so potapljači paraplegiki in tetraplegiki iz Slovenije in Hrvaške ter njihovi spremljevalci dobili izjemno priložnost za potop v bazenu z destilirano vodo v katerem se urijo ruski kozmonavti. Zibelka ruskega vesoljskega programa je bila dolga desetletja ovita v tančico skrivnosti in sploh ni bilo označena na zemljevidu. Kljub odprtosti pa je za vstop še vedno nujno potrebno dovoljenje ruskih oblasti.
Župan Tokarev si prizadeva odpreti sodelovanje na področjih izobraževanja, znanosti, kulture, športa in tudi gospodarstva. Med obiskom je svoje bogate izkušnje delil dijakom gimnazije v Slovenskih Konjicah, družil pa se je tudi s paraplegiki. Kozmonavt  Tokarev meni, da ni izključeno, da bi Slovenija dobila svojega kozmonavta.

VIDEO


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd