+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

DOBRODELNA AKCIJA – KOLO ZA INVALIDA

Na dobrodelni akciji je bil za darovano kolo na ročni pogon izbran Srečko Petkovšek. Akcija je s tem zaključena!

 

Spoštovani,

Letos se bom že drugič zapored udeležil ultramaratonske kolesarske Dirke okoli Slovenije (DOS). Gre za dirko dolgo 1200km, katero tekmovalci prevozimo praktično non-stop, z le malo počitka. Moja posebnost je, da vozim ležeče kolo (na nožni pogon, nisem invalid, da ne bo pomote). Ker me ljudje zaradi nenavadnega kolesa pogosto sprašujejo, ali sem morda invalid, sem se domislil dobrodelne akcije namenjene invalidni osebi. S svojo udeležbo na dirki bi rad opozoril na ljudi (paraplegike, tetraplegike), ki so jim podobni podvigi zaradi omejenih telesnih zmožnosti onemogočeni. Preko svoje spletne strani, objav v tiskanih medijih, na radiju in televiziji bom opozoril, da tudi takšni ljudje potrebujejo gibanje in lahko kljub svojim hibam varno kolesarijo!


Srečo imam, da moj nastop podpira uvoznik ležečih koles in triciklov za Slovenijo- TOBI d.o.o. iz Maribora. Tako sem se odločil, da bo naše športno društvo Ad-venture.si zbralo sredstva za nakup invalidskega kolesa na ročni pogon. Tudi omenjeno podjetje je obljubilo pomoč.

 

Vsem, ki po poškodbi ne morejo več normalno kolesariti in so paraplegiki ali tetraplegiki ter bi si želeli s tem ukvarjati, priporočam, da do 10. februarja 2011 pošljejo na e-naslov aleksej.dolinsek@gmail.com prošnjo za doniranje rekreativnega kolesa za invalide.
Želimo pomagati predvsem neprofesionalcem in ljudem, ki bi jim s tem osmislili življenje.

Lep pozdrav,
Aleksej Dolinšek


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd