DOKUMENTARNI FILM ZGODBE O VOLJI IN MOČI

V četrtek 1. maja bo ob 17:20 na 2. programu slovenske televizije predstavljen dokumentarni film Zgodbe o volji in moči.

Protagonisti filma, ki prikazuje zgodbe invalidov, so trije člani DPIK: pesnik in slikar Benjamin Žnidaršič, športnik Pavel Križmančič, slikar Vojko Gašperut, poleg njih pa še dresurna jahačica Ana Humar in študentka v zavodu združenega sveta Dana Čandek.
Za predstavljeni eno urni izpovedni film je scenarij in režijo pripravila Loredana Gec, snemalec in direktor fotografije je bil Andrea Sivini, film je zmontiral Edi Pinesich. Producent dokumentarnega filma je Uredništvo slovenskih programov Deželnega sedeža RAI za Furlanijo Julijsko krajino.
Film je bil že večkrat predstavljen na likovnih delavnicah po osnovnih šolah in je naletel na zelo ugoden odmev med starši in učitelji.
Priporočamo ogled!