+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

EDO PLANINC DRŽAVNI PRVAK MED ŠAHISTI INVALIDI

EDO-P

EDO-PV Zagorju ob Savi je 14. marca 2015 potekalo državno prvenstvo invalidov v hitropoteznem šahu. Za naslov državnega prvaka se je v moški in ženski konkurenci pomerilo 44 šahistk in šahistov. Med njimi tudi dva šahista in dve šahistki Zveze paraplegikov Slovenije – Edo Planinc iz DP ljubljanske pokrajine, Franc Pinter iz DP severne Štajerske, Jožica Kerč iz DP jugozahodne Štajerske in Anica Radej  iz DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja.
Naslov državnega prvaka je osvojil naš šahist Edo Planinc, odličen uspeh pa je z drugim mestom dopolnila Jožica Kerč. To je največji dosežek šahistov paraplegikov na državnih prvenstvih šahistov invalidov Slovenije. V moški konkurenci je drugo mesto osvojil  Janez Pobrežnik – DI Dravograd, tretje pa Vladimir Hevir – DI Maribor. Med šahistkami je zmagala Alenka Hutinski – DI Muta, tretja je bila Pavla Košir – MDI Kamnik.
Šahisti so odigrali devet krogov po švicarskem sistemu, tekmovanje pa je vodil arbiter Marko Jurič.
Tekmovanje je v organizaciji Zveze za šport invalidov – paraolimpijski komite pripravilo Društvo invalidov Zagorje.
REZULTATI-MOŠKI
REZULTATI- ŽENSKE


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd