+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

IZLET NA NOTRANJSKO

V petek 14. maja je Društvo paraplegikov Istre in Krasa v sodelovanju z muzejem - Interpretacijski center Cerkniško jezero Jezerski hram izvedlo prvo letošnje srečanje. V okviru projekta »RAZISKOVALNI TURIZEM VARUJE IN OHRANJA« smo spoznali življenje ob Cerkniškem jezeru. Ogledali smo si maketo Cerkniškega jezera in na Slivnici z razgledom in druženjem zaključili dan.

Skozi študijsko turo smo si, da bi bilo doživetje jezera polnejše in pristnejše, ogledali multimedijsko predstavitev v štirih letnih časih z naslovom »Jzeru je jzera nej«, kjer smo v sliki, ob spremljavi glasbe in komentarju spoznali podobe jezera ter življenje ob jezeru skozi objektiv domačina, ki jezero spremlja od malih nog. Zatem smo se povzpeli na goro Slivnico s prelepim razgledom na Cerkniško jezero, kjer smo nekaj prigriznili in se poveselili s harmonikarjem Dolfetom in kitaristom Janezom. Gora Slivnica se nahaja na vzhodni strani Cerkniškega jezera nad naseljem Cerknica – 1114 metrov nadmorske višine in je znana kot zbirališče čarovnic. Oblo sleme se dviga od Gradišča do najvišjega vrha Velike Slivnice. Južna in jugozahodna pobočja so nerazčlenjena in delno porasla z listnatim in iglastim gozdom. Severna pobočja se strmo spuščajo proti dolini Cerkniščice. Razgled na presihajoče Cerkniško jezero ima namreč poseben čas v različnih vremenskih pogojih in letnih časih. Kljub obilnemu dežju smo izlet zaključili s soncem v dobrem vzdušju in se še po kratkem razgledu jezera odpravili domov.

 

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd