+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KEGLJAČI ZAKLJUČILI TEKMOVANJE

kegk 3

FOTOGRAFIJE– Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je 22. aprila 2016 na sodobnem šeststeznem kegljišču v Kamniku pripravilo osemnajsti tradicionalni kegljaški turnir za pokal Občine Domžale, rezultati pa so šteli tudi za šesto kolo kegljaške lige ZPS-IZI. Hkrati so kegljačice in kegljači s turnirjem v Kamniku zaključili tudi ligaško kegk 3tekmovanje za sezono 2015-2016, zato so organizatorji po končanem tekmovanju razglasili tudi zmagovalce lige. Kegljačice in kegljači iz osmih pokrajinskih društev Zveze so tekmovanje posvetili tudi prazniku Občine Domžale.
39 tekmovalcev se je s 120 lučaji (60 na polno, 60 na čiščenje), pomerilo v ekipni in posamični konkurenci, za pravilni potek tekmovanja pa sta skrbela sodnika Franci in Grega Grubar.
Prehodni pokal osemnajstega turnirja je v ekipni konkurenci s 1.608 podrtimi keglji osvojila ekipa DP Novo mesto, druga je bila DP Murska Sobota (1.576), tretja ekipa DP Ljubljana (1.552), četrta DP Celje (1.531), peta DP Maribor (1.498), šesta DP Slovenj Gradec (1.304), sedma pa DP Koper (1.235).
Najboljši kegljač turnirja Tone Kanc – NM je podrl 489 kegljev, drugo mesto je osvojil Roman Hrženjak – CE (455), tretje pa Miran Jernejšek – MB (436).
kegk 2V ženski konkurenci je s 407 podrtimi keglji slavila kegljačica Senka Ivaniševič – LJ, na drugo mesto se je zavihtela Mariborčanka Nataša Godec (327) na tretje pa Cvetka Štirn – LJ (306).
Tekmovanje kegljačev tetraplegikov in veteranov je organizator združil v eno skupino. Največ kegljev je podrl Emil Filipič – KP (429), na drugo mesto se je zavihtel Slavko Dunaj – MS (401), na tretje pa Slavko Ivančič – LJ (396).

 LIGAŠKI PRESTOL OSVOJILA EKIPA DP LJUBLJANA
Kegljači so s šestim krogom v Kamniku zaključili kegljaško sezono 2015-2016. Prvi krog z Magdičevim memorialom so odigrali v Radencih, drugi v Mariboru, tretji z memorialom Avgusta Grnjaka v Ravnah na Koroškem, četrti z memorialom Petra Zdovca v Celju, peti pa v Novi Gorici. kegk 1V ligi je tekmovalo osem ekip, za končne uvrstitve pa so šteli rezultati petih najboljših krogov.
V letošnji sezoni kegljaške lige je največ kegljev podrla ekipa DP Ljubljana (8.657), pokal za drugo mesto je osvojila DP Maribor (8.613), za tretje pa ekipa DP Murska Sobota (8.280). Četrta je bila ekipa DP Celje (8.126), peta ekipa DP Novo mesto (7.989), šesta DP Koroške (7.782), sedma DP Koper (6.617), osma pa DP Nova Gorica (8.181). Posamično ekipo so sestavljali štirje kegljači s tem, da je med njimi moral nastopati kegljač tetraplegik ali kegljačica. Pripomnimo pa naj, da nekatere ekipe niso tekmovale v popolni postavi.
Kegljač sezone je z najboljšimi rezultati štirih krogov (1.912) postal Tone Kanc – NM, srebrno odličje je osvojil Viktor Rupnik – LJ (1.880), bronasto pa Janez Janžič – MB (1.874).
Lovoriko kegljačica lige 2015-2016 je osvojila Senka Ivaniševič – LJ (1.839), druga je bila Nataša Godec – MB (1.563), tretja pa Marija Kerec – MB (1.439).
Pri kegljačih tetraplegikih je naslov kegljača letošnje lige osvojil Aleš Povše – CE (1.787), drugo mesto je osvojil Slavko Ivančič – (1.778), tretje pa Slavko Dunaj – MS (1682).
V ligi so v skupini veterani tekmovali tudi starejši kegljači. Med njimi je bil prvi Emil Filipič – KP (1.734), drugo mesto je osvojil Franc Kuhelj  – NM (1.733), tretje pa Janez Kokalj – LJ (1.614).
Ob razglasitvi rezultatov se je kegljačem, gostom in sodnikom za sodelovanje zahvalila Cvetka Štirn, ki je imela v rokah tudi vse organizacijske niti. V imenu organizatorja je udeležence nagovorila nova predsednica društva Mirjam Kanalec in poudarila naše dolgoletno sodelovanje. In to ne samo na športnem področju. Pozdrave in čestitke odsotnega župana je prenesel nekdanji direktor Zavoda  za šport in rekreacijo Domžale Janez Zupančič, s pozdravnim nagovorom pa se mu je pridružil tudi novi direktor Uroš Križanič. Tudi prijateljica paraplegikov Vera Vojska, ki je bila prisotna na vseh turnirjih, je zaželela, da bi naš dolgoletni turnir v njihovi občini še velikokrat priredili.

Dom paraplegikov – IZI je vsem kegljačem, ki so tekmovali v ligi podaril nahrbtnike, vsaka zmagovalna ekipa posamičnega kroga je dobila osem zračnic, skupna zmagovalna ekipa pa še kozmetične nagrade.
Turnir so poleg glavnega pokrovitelja Občine Domžale in Zveze paraplegikov Slovenije podprli še številni pokrovitelji in donatorji.
REZULTATI-TURNIR REZULTATI LIGA


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd