+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KOŠARKARJI NA VOZIČKIH ZA VI. POKAL ZVEZE PARAPLEGIKOV SLOVENIJE

VI. SLOVENSKI POKAL V KOŠARKI NA VOZIČKIH GRE K EKIPI MERCATORJA IZ LJUBLJANE

Zveza paraplegikov Slovenije je 12. maja 2007 v športni dvorani Športnega mladinskega centra Piran v Luciji že šestič pripravila slovenski pokal za košarkarje na vozičkih. Po zanimivih športnih bojih so na turnirju zmagali košarkarji ekipe Mercator iz Ljubljane.

V skladu z dogovorom, se pokalno prvenstvo zaradi propagiranja invalidskega športa odigra vsako leto v drugem Društvu paraplegikov širom Slovenije. Letos je izvedbo pokala prevzelo Društvo paraplegikov Istre in Krasa. Za pokal so se potegovale štiri najboljše ekipe v Sloveniji v tem športu: Radio Dur, DP Dolenjske, Bele Krajine in Posavja, DP S Štajerske in Mercator Ljubljana. Na koncu so premočno zmagali igralci Mercatorja, ki so na koncu za kar za 33 točk ugnali ekipo Radio Dur, ki so jih pred časom presenetili na Državnem prvenstvu. Najboljši igralec turnirja je bil Gregor Gračner. Ob zaključku je sodelujočim ekipam podelili pokale in priznanja podpredsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic. Delegat tekmovanja je bil Milan Lukan, sodnika pa Dečman Mitja in Simon Ličen.

Rezultati tekmovanja:

1.krog
Radio Dur – DP Dolenjske, Bele Krajine in Posavja 59 : 47
DP S Štajerske – Mercator Ljubljana 37 : 57
za tretje mesto
DP Dolenjske, Bele Krajine in Posavja – DP S Štajerske 50 : 51
za prvo mesto
Radio Dur – Mercator Ljubljana 36 : 69

1.     Mercator Ljubljana
2.     Radio Dur
3.     DP S Štajerske
4.     DP Dolenjske, Bele Krajine in Posavja


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd