+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KONČNO SMO DOČAKALI DVIGALO ZA DOSTOM DO MORJA

Po dolgotrajnem prizadevanju predvsem tudi našega društva je mestna občina Koper 15. junija 2022 na Kopališču Žusterna namestila dvigalo, ki bo gibalno oviranim osebam omogočilo vstop in izstop iz vode. Manjšo oviro do dvigala so premostili s premično klančino.
Dvigalo na pomolu ob olimpijskem bazenu se upravlja z daljincem na baterije. Za redno vzdrževanje dvigala, kar vključuje predvsem redno polnjenje baterije, bo skrbela Marjetica Koper, uporabnikom pa bodo pomagali njihovi spremljevalci.
Postavitev dvigala, kabine za preoblačenje, ležalnikov in klopi v kabini, so predlagali predstavniki Zveze društev gibalno oviranih – Društvo delovnih invalidov Koper, Društvo Drugi dom Istra, Društvo Sožitje, Društvo paraplegikov Istre in Krasa ter upravljavec kopališča Marjetica Koper.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd