+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA POVEZANA S PRAZNOVANJEM

Lese1

FOTOGRAFIJE

Za naše likovnike lahko trdimo, da so resnično aktivni. Skozi leto se v likovnih delavnicah izpopolnjujejo pod mentorstvom Rassa Causeviga in Jožeta Potokarja, prirejajo pa tudi številne samostojne in skupinske razstave. Likovne delavnice ponavadi organizirajo v društvenih prostorih ali drugih krajih. Lese1
Tokrat so se na Dan državnosti že po tradiciji zbrali v Lešah, na domu referenta za kulturo Borisa Štera. Najprej so se naši likovni umetniki pod vodstvom mentorja Jožeta Potokarja – Cvrča izpopolnjevali v različnih slikarskih tehnikah, nato pa v popoldanskem času z lepim kulturnim programom proslavili 18. rojstni dan naše države. Kulturno srečanje so podprli: naš najboljši sosed MERCATOR, Občina Tržič in Javni sklad za kulturne dejavnosti R Slovenije.
S plesi v orientalskem stilu so na začetku navdušile mlade in nadvse prikupne plesalke – Ana, Nena, Vesna, Sara, Suzana in Nežka iz plesne skupine SAHAR, ki jih vodi Iris Šober. Svoj nastop so »morale« kar nekajkrat ponoviti.
Sledil je nastop mešanega pevskega zbora DOBRČA pod vodstvom pevovodje Staneta Bitežnika. Zapeli so nekaj prelepih narodnih pesmi, eno pa so posvetili tudi našemu vsestranskemu kulturnemu ustvarjalcu Benjaminu Žnidaršiču, ki je pred kratkim srečal Abrahma.Lese2
Dela likovnikov in kulturni program si je z ženo ogledal tudi direktor maloprodaje MERCATOR – Peter Zavrl.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd