+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNIKI USTVARJALI NA TRETJI LIKOVNI KOLONIJI “BELOKRANJSKA JESEN 2021”

V Domu paraplegikov v Semiču so se med 19. in 24. oktobrom 2021 na tradicionalni likovni koloniji »Belokranjska jesen 2021« zbrali slikarji likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije. Pod mentorskim vodstvom Rassa Causeviga so se likovniki izpopolnjevali v olju in akrilu na platno ter risbi. Sončna in še vedno topla pokrajina je kar sama zvabljala in dobesedno izzivala, da so s čopiči in lopaticami nanašali barve na platna in papir. Nastale so prečudovite slikarske upodobitve belokranjske pokrajine in tihožitij v celotnem spektru jesenskih odtenkov.
Kolonije so se udeležili: Dragica Sušanj in Željko Vertelj oba člana Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, Anka VeselMiran JernejšekIvan Regoršek in vodja likovne sekcije Metod Zakotnik. Za dobro počutje so poskrbele Darja Milavec in Mirjam Colja. Z okusno pripravljenimi jedmi pa nas je prvič razvajal Marvin, ki mu peka peciva tudi ni tuja.
Likovno kolonijo je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije podprl Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd