+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNO DRUŽENJE NA OSEKU V SLOVENSKIH GORICAH

 

  • OSEK2007.jpgNaši slikarji so se udeležili likovne delavnice, ki jo je organiziralo Društvo paraplegikov severne Štajerske v petek 17.  in soboto 18. septembra 2007 v Paracentru na Oseku. Na dvodnevni likovni delavnici je sodelovalo 14 slikarjev iz petih društev iz Slovenije in enega iz Hrvaške. Pod mentorstvom Rajka Čauševiča so slikarji predvsem slikali v tehniki olja na platno, nekateri novi slikarji pa so ob tem spoznavali mešanje bar in kompozicijo slike.

    Zavedamo se pomembnosti druženja in pomembnosti objekta, ki ga Društvo severne Štajerske gradi za podobna srečanja kulturnih in športnih vsebin. Človeški duh ne mara sedeti za rešetkami duhovne togosti in nepremičnosti. Plavanje v nenehnem prizadevanju za trošenje in obnavljanje človeških baterij mu šele da prave moči. Telo čistega in neukrotljivega duha, ki vsak dan okuša nove razsežnosti duhovne svobode, ostane večno mlado. Lahko ga prekrije prst in iz njega prične poganjati trava, njegov duh pa bo živel naprej in odpiral vedno nove možnosti tistim, ki iščejo duhovno izpopolnitev.

    Čestitamo DP SŠ za organizacijo in jim želimo da bo Paracenter na Oseku čimprej dograjen!

 

FOTOGRAFIJE


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd