+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNO IZOBRAŽEVANJE V GRAFIKI

DSC_0054

FOTOGRAFIJE

DSC_0054V Domu paraplegikov v Semiču smo se od 22. do 26. februarja udeležili likovnega izobraževanja v grafiki. V prijetnem okolju slikovite Bele krajine so likovniki ustvarjali linoreze in grafike za natečaj »Zlata paleta« v grafiki, ki jo vsako leto organizira Zveza likovnih društev Slovenije. Za »rekreacijo« pa so nekateri tudi slikarsko ustvarjali. V koloniji so sodelovali: Jožica Ameršek, Zorica Razboršek, Dragica Čadež, Ana Šter, Miran Jernejšek, Franc Ekart, Branko Rupnik, Damjan Rogelj, Benjamin Žnidaršič in Boris Šter. Vsi ustvarjalci so predloge za grafike oddali mentorju naših slikarjev Jožetu Potokarju, ki jih bo natisnil, opremil in pripravil za razstavo.P2240102
Tako kot vsako leto nas je tudi tokrat obiskal naš sosed nekdanji župan občine Semič, Janko Bukovec in jih razveselil z zlatorumeno zapečenim odojkom. Pridružil se nam je tudi sosed Aco Lebarič, akademski slikar in član društva paraplegikov Severne Štajerske, ki zadnja leta živi in ustvarja v Semiču. Za razvajanje s kuharskimi dobrotami so poskrbele naše stalne spremljevalke Irena, Ivanka in Nežka, ki so koncu dom tudi temeljito pospravile.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd