+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

NA INŠTITUITU RS ZA INVALIDE OBISK ČLANOV ZPS

thumb_iris_2008_1.jpg

FOTOGRAFIJE

Na Inštitutu RS za rehabilitacijo so se zbrali predstavniki Zveze paraplegikov Slovenije in si ogledali  »Dom IRIS«. Ob tej priliki je Zveza paraplegikov Slovenije podarila sliko Benjamina Žnidaršiča z namenom, da bo krasila predstavitveno bivalno okolje in dajala spodbudo novim invalidom.
V Domu IRIS so ustvarjeni pogoji, ki invalidnim in starejšim osebam omogočajo najvišjo stopnjo funkcionalne samostojnosti in neodvisnost bivanja. Prilagojena oprema, pripomočki in številni sodobni elektronski sistemi omogočajo upravljanje bivalnega okolja na različne načine. Opremljen je z najsodobnejšo komunikacijsko tehnologijo, ki je prilagojena različnim stopnjam invalidnosti. Taka oprema omogoča komuniciranje z zunanjim svetom, delo, študij, oskrbo na daljavo, spremljanje njihovega zdravstvenega stanja, razvedrilo in zabavo.
Namen:

  Omogočiti ogled in preizkus različnih pripomočkov in tehnologij za samostojno življenje v domačem okolju.
  Svetovati invalidnim in starejšim osebam, ter njihovim sorodnikom oz. skrbnikom.
  Slovenski javnosti omogočiti ogled sodobnih rešitev in storitev.
  Omogočiti proizvajalcem opreme in ponudnikom storitev za invalidne in starejše osebe, da prikažejo, preizkušajo, izpopolnjujejo in združujejo svoje rešitve.
  Izvajati sodobne metode rehabilitacije z namenom vključevanja invalidov v informacijsko družbo.
  Omogočiti izvajanje aktivnosti za promocijo in uveljavljanje politike e-dostopnosti in e-vključenosti v Sloveniji.

  thumb_iris_2008_2.jpgOb koncu so se v poslovni stavbi srečali predstavniki ZPS z direktorjem mag. Robertom Cugljem in si izmenjali izkušnje na področju ordopedskih pripomočkov. Dogovorili so se za čimboljše sodelovanje med stroko in našo invalidsko organizacijo pri zagotavljanju ustreznih pripomočkov za čimboljše življenje naših članov.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd