+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

NAGRADA JAKOB 2022

Nagrada Jakob 2022 – Gospodarsko razstavišče na sejmu Alpe –Adria 2022 podeljuje nagrado Jakob že enajstič. Tema letošnjega razpisa Inovativna kolesarska doživetja vključuje projekte, ki kot outdoor panogo aktivnega, zelenega turizma ponujajo kolesarstvo kot priložnost za razvoj turizma v regiji Alpe Jadran.  Po eni strani so ti projekti zasnovani odgovorno in v simbiozi z naravnim okoljem, po drugi pa vsebujejo oziroma dopolnjujejo tudi drugo destinacijsko ponudbo. Za udeležence pa vsekakor pomenijo doživetje novih, inovativnih vsebin.

Mednarodna komisija v sestavi prof. dr. Janez Bogataj, predsednik (Slovenija), Marko Lenarčič (Slovenija), Lojze Wieser (Avstrija) in Jožko Sirk (Italija) je pohvalila vseh 14 prijavljenih projektov. Pri svojem izboru je na prvo mesto postavila inovativnost, ocenjevala pa je tudi vsebine naravnega, kulturnega in družbenega okolja, ki ga kolesarji lahko spoznavajo na svoji poteh.

Komisija je tako v ožji izbor za nagrado Jakob 2022 uvrstila pet projektov:

  • Juliana Bike – Krožna daljinska turnokolesarska pot │Skupnost Julijske Alpe (Turizem Bohinj) in Planinska zveza Slovenije
  • ArheKoloVrhnika in KoloVagaBevke: družinske kolesarske dogodivščine na Vrhniki │Škrateljc, zavod za kulturo, izobraževanje in šport
  • Kdo sestavlja tvoj zajtrk? S kolesom do izvora! │ Charming Slovenija, Herbal Glamping resort Ljubno
  • Kolesarski ekohotel Koroš in gorsko kolesarki park na kmetijah │ Ekohotel Koroš (Kreatur d.o.o.)
  • Kolesarstvo za gibalno ovirane osebe │ ARS VIVA, Zavod za kulturno integracijo in socializacijo družbenih skupin

Nagrado Jakob 2022 in naziv Ambasador kolesarskih doživetij je prejel ARS VIVA, Zavod za kulturno integracijo in socializacijo družbenih skupin.

Komisija je svojo odločitev utemeljila takole:

»Projekt gibalno oviranim osebam omogoča aktivno preživljanje prostega časa in spoznavanje naravnih ter kulturnih okolij na lokalni in regionalni ravni tudi gibalno oviranim posameznikom in skupinam.« Nagrada Jakob 2022


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd