+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

NOVA SAMOSTOJNA RAZSTAVA NAŠE DRAGICE

FOTOGRAFIJE

Naša slikarka Dragica Sušanj, ki je članica mednarodnega združenja slikarjev (VMDFK), ki slikajo z usti ali nogami, je 3. aprila 2008 v Meršolovem atriju Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano, odprla samostojno razstavo. Na razstavi so njena najnovejša in najboljša dela.
thumb_susanj.jpg
Dragica Sušanj je svoja likovna prizadevanja strnila v novo pregledno razstavo del, ki zgovorno potrjujejo, da je v dokaj kratkem obdobju ustvarila mnogo in dosegla lepe uspehe. Čeprav jo je usoda že pred trinajstimi leti kruto priklenila na invalidski voziček, se ni vdala in je vselej stremela po lastnih kreativnih vsebinah. Pred nekaj leti se je na pobudo prijateljev preizkusila tudi v slikanju z usti.

Dragica Sušanj ustvarja v glavnem v tehniki olja na platno, blizu pa sta ji tudi risba in grafika. Njena likovna govorica je slogovno in pripovedno razgibana. Realizem se thumb_dragica_zavod.jpgpreveša v lirični ekspresionizem, ta pa jo občasno vodi celo v abstraktnejše izražanje. Poleg klasične slikarske teme krajine jo zanima tudi tihožitje, ki mu je še posebej naklonjena. (Polona Škodič, um. zgodovinarka).

Program sta ob otvoritvi popestrili glasbeniki Ana Obreza, klavir in Maruša Obreza, violina.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd