+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

OSNOVNOŠOLCI NA OŠ DOBRAVLJE SO SE SREČALI Z INVALIDI

FOTOGRAFIJE

Na povabilo učiteljice slovenskega pouka Ksenije Trbovc smo se na Osnovni šoli Dobravlje z osnovnošolci 14. decembra pogovarjali o invalidnosti. Predstavili smo jim posebnosti paraplegije in tetraplegije ter možnosti, ki jih imajo za razlthumb_normal_dobravlje2007.jpgične dejavnosti člani Zveze paraplegikov Slovenije. Predstavila sta se, njihov sovaščan in športnik na invalidskem vozičku Marko Sever in slikar z usti Benjamin Žnidaršič. Marko je spregovoril o svojem šolanju na njihovi osnovni šoli in uspehih, ki jih je doživel kot invalid, Benjamin pa je njihovi knjižnici podaril svojo knjigo Govorico življenja in jim demonstriral slikanje z usti. Na tak način so poskusili slikati vsi prisotni, med njimi tudi učitelji. Z učitelji smo kasneje v odprti debati spregovorili o prednostih, ki jih prinaša pravilna predstavitev invalidnosti za osnovnošolsko mladino.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd