+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PARAKOLESARJI ODLIČNI NA SLOVAŠKEM

parakoles slovasko1

Mesto Terchova na Slovaškem je 9. in 10. julija gostilo kolesarje invalide, ki so se pomerili v tekmi evropskega pokala. V ekipi petih slovenskih kolesarjev, ki jo je vodil trener Aleksej Dolinšek, so nastopili tudi parakolesarji Zveze parakoles slovasko1paraplegikov Slovenije – Anka Vesel iz DP Gorenjske v skupini H3, Primož Jeralič iz DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja v skupini H5 in Gregor Habe iz DP jugozahodne Štajerske v skupini H3.
parakoles slovaskoPrvi tekmovalni dan se je začel s cestno dirko na razdalji 27 in 54 km, v nadaljevanju pa še tekme na 11 kilometrskem kronometru. Vsi tekmovalci so navdušili in na tekmovanju osvojili UCI točke.
Primož Jeralič v svoji kategoriji ni imel konkurence in je osvojili prvo mesto, Anka Vesel je bila v kategoriji H3 druga, Gregor Habe v H3 pa deveti. Rezultati so kombinacija cestne dirke ter individualne vožnje na čas. Vsi so občutno izboljšali lanske dosežke, kar je pomemben podatek o njihovem napredku. Po paraolimpijadi bo v Beogradu še zadnja tekma evropskega pokala v letošnji sezoni.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd