+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PARAOLIMPIJCI V KOPRU

parakp

Slovenska paraolimpijska reprezentanca se je 22. julija 2016  v večernih urah pred kamerami TV Slovenije in mikrofoni Vala 202v Kopru, tudi uradno predstavila širši slovenski javnosti. parakp
Naše barve bodo v Riu zastopali: Veselka PevecFranček Gorazd TiršekFranc Pinter – strelci pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije, parakolesar Primož Jeralič – DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja, strelec Damjan Pavlin, plavalec Darko Đurić, maratonec Sandi Novak ter parakajakaš Dejan Fabčič. Spremljali jih bodo: vodja delegacije mag. Branko Mihorko, namestnica Špela Rozman Dolenc ter predsednik ZSIS-POK Damijan Lazar. Na otvoritvi bo slovensko zastavo nosil dobitnik edine medalje na paraolimpijskih igrah v Londonu – naš strelec Franček G. Tiršek.
Delegacijo so ob številni množici z dobrimi željami pozdravili tudi: predsednik republike Borut Pahor, ministrica za izobraževanje, znanost in šport dr. Maja Makovec Brenčič, generalni direktor direktorata za šport dr. Boro Štrumbelj ter predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Združenja športnih zvez Bogdan Gabrovec. Prireditev na Titovem trgu v Kopru sta povezovala Andreja Okorn in Saša Jerkovič.

Več na ZŠIS (foto Matic Velej Klanjšek-Sportida)


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd