+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

POLETNA ŠTEVILKA REVIJE PARAPLEGIK

paraplegik137

Poglejte bogato in pestro številko poletne revije PARAPLEGIK. V njej boste našli veliko zanimivega branja s področja življenja in dela paraplegikov in tetraplegikov.
Predsednik Zveze v svoji kolumni omenja 45 letnico naše organizacije, potrditev standarda kakovosti SIQ za NVO (obetavno smo prestali zunanjo presojo s strani Slovenskega inštituta za kakovost), humanitarno pomoč paraplegikom BiH in pogum  Ivane Gornik iz koroškega društva, ki
paraplegik137se je s svojo vizijo podala v borbo za boljši jutri slovenskih invalidov.
Posredujemo še nekaj naslovov aktualnih in zanimivih člankov: Jubilejnih 45 let organizacije s slovesno sejo Skupščine in okroglo mizo, Obnovitvena rehabilitacija v Domu Pacug, Skrb za zdravje osebnih asistentov, Predstavitev projekta IZI, Nova metla, Intervju s Tatjano Podlogar, Ekskurzija v Beograd, Parawing, Šest uspešnih desetletij, Dostopna barka za turiste na vozičkih, Svetovni tek, Dostopna in nedostopna Slovenija, Zdravniški prispevek ….
Sledijo strani dopisnikov vseh devetih društev paraplegikov s številnimi aktualnimi in zanimivimi prispevki. Te strani so res obsežne, pestre, zanimive, bogatijo pa jih prav tako številne fotografije.
V nadaljevanju so strani posvečene športu. Ti prispevki kažejo kako pomemben je šport in kako veliko število paraplegikov in tetraplegikov se z njim ukvarja. Večina rekreativno, med njimi pa so tudi vrhunski športniki.
Tudi kultura je pomemben del naše dejavnosti. Kako pomembna je se prepričajte v nadaljevanju branja.
Zadnje strani so namenjene razvedrilu, ki jih zaključuje zdaj že nepogrešljivi Špik.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd