+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

POMEN ŠPORTA INVALIDOV

dpik 112 2017

Podpredsednik Zveze za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijski komite Jože Okoren je v pogovoru z ministrico za izobraževanje, znanost in šport dr. Majo dpik 112 2017Makovec Brenčič in direktorjem direktorata za šport  dr. Borom Štrumbljem, poudaril pomen športa invalidov.
Ministrica je dodala, da je šport invalidov enakovreden drugim vrhunskim športnikom, kar jim priznava tudi predlog novega zakona. Kajti v pripravo zakona so bili vključeni tudi predstavniki invalidov. V pogovoru je bil izpostavljen velik pomen usposabljanja za strokovne delavce za področje športa invalidov. Okoren pa je, kot že velikokrat, ponovno poudaril, da v Sloveniji pogrešamo večnamensko dvorano, ki bi služila tudi športu invalidov. Le ta bi morala biti v neposredni bližini Univerzitetnega rehabilitacijskega Inštituta – Soča. Posamezni invalid bi se namreč moral srečati z vsebinami športa že v času svoje medicinske rehabilitacije.
Tako ministrica kot direktor direktorata imata velik posluh za šport invalidov in je že opaziti njuno prizadevanje k izboljšanju statusa športa invalidov. Dr. Boro Štrumbelj pa je znan tudi kot eden izmed prvih uspešnih trenerjev našega uspešnega paraolimpijca Darka Đurića.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd