+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PREDAVANJE O DIVJI PREHRANI

Predavanje o divji prehrani

V prostorih Društva paraplegikov Istre in Krasa, smo imeli 10.11.202 predavanje o širšem ter globljem razumevanju divje hrane ter njenih prehranskih, zdravilnih in čarnih močeh. Na predvečer martinovanja smo ob predavanju tudi spekli kostanj.

Na predavanju smo si dovolili vpogled v pomen Divje hrane in njene vloge v »razvoju« človeštva oziroma njegovi dandanašnji zablodi. Poskušali smo doumeti strupenost in dejstvo, da le-te ni. Poglobili smo se v koncept živeti Naravo in odnosa do sebe. Ovrednotili pomen in pomembnost gibanja za našo zdravo prebavo in vsakdan, ter se seznanili s specifikami Divje hrane. Seveda ni šlo mimo omembe najpogostejših, najokusnejših, najbolj razširjenih in lahko prepoznavnih divjink, katere zlahka vključimo v vsakodnevno prehrano. Skupaj smo spoznali kako, kdaj in kam do nje, ter kako jo razumeti naravo, njeno obilje, samega sebe v naročju velike matere. Ob predavanju bo pokušina jedi, pripravljenih iz divjink, in zeliščni čaj.
Delavnico je vodila Lili Mahne. O eteričnih oljih  je spregovoril  Marko Cvetko.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd