+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PREDSTAVITEV STOJEČEGA VESLANJA – SUPANJA

dpik copo

V okviru rehabilitacijske rekreacije je športna pedagoginja mag. Juta Ošlak Kranjc 3. avgusta 2017 pacientom URI-Soča pripravila predstavitev stoječega dpik copo
veslanja ali tako imenovanega SUP-anja. Ob predstavitvi se ji je pridružil naš član in plavalec Nino Batagelj, ki ima s tovrstnim vodnim športom že kar nekaj izkušenj. V telovadnici so imeli pravi napihljivi SUP (Stand Up Paddling), Nino pa je pacientom povedal vse o lepotah in koristih te vse bolj popularne rekreacije. V osnovi je SUP namenjen veslanju stoje, lahko pa veslamo tudi kleče ali sede. Torej tudi invalidi na vozičkih. Stoje veslamo z dolgim veslom, sede pa z veslom kot pri kajaku. Nino sedi v enakem sedežu kot ga imajo smučarji. Veslanje je primerno skoraj za vse, ki znajo plavati in želijo ponovno izkusiti radosti vode in plutja po rekah, morjih in jezerih. Nino je predstavil tudi svojo osebno zgodbo in omenil priprave na svetovno prvenstvo v plavanju za invalide, ki se ga bo udeležil v začetku oktobra v Mehiki.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd