+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PRIPOROČILO O MOŽNOSTI DAROVANJA 0,5 % DOHODNINE

 

VSI ČLANI, SORODNIKI, ZNANCI IN PRIJATELJI DRUŠTVA PARAPLEGIKOV ISTRE IN KRASA

PRIPOROČILO O MOŽNOSTI DAROVANJA 0,5 % DOHODNINE

V letu 2007 je stopil v veljavo novi Zakon o dohodnini. Po njem imajo davčni zavezanci, ki plačujejo davek na dohodek, možnost, da pol odstotka (0,5%) svoje dohodnine namenijo eni izmed družbeno koristnih organizacij. Med njimi je tudi Zveza paraplegikov Slovenije in vseh devet društev paraplegikov, ki delujejo v javnem interesu.

Država od svojih davkoplačevalcev želi izvedeti, komu želijo nameniti svoj prispevek. Na obrazcu za dohodnino, ki ste ga prejeli za leto 2006 lahko na zadnji strani navedete komu želite nakazati 0,5% dohodnine. Ob tem naj še posebej poudarimo, da zaradi tega ne boste plačali več dohodnine, saj gre za prispevek, ki ga država namenja nevladnim organizacijam od davka na dohodek, ki pripada njej.

Izkoristite možnost in namenite pol odstotka svoje dohodnine Zvezi paraplegikom Slovenije ali pokrajinskim društvom, mi pa se zavezujemo, da bomo sredstva, ki nam jih boste namenili, porabili izključno za podporo najtežje prizadetim članom. Posebno tistim, ki zaradi svoje invalidnosti živijo v zelo težkih razmerah, in so za vse življenje vezani na invalidski voziček..

Društvo paraplegikov Istre in Krasa

Izberite številko organizacije kateri želite nameniti svoj prispevek in jo vpišite na zadnjo stran obrazca:

Davčna številka Zveze paraplegikov Slovenije: SI96624116

Davčna številka Društva paraplegikov Istre in Krasa (Koper): SI84790962

 

 

Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd