+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

RAZSTAVA ŽELJKA IN BENJAMINA V HAGNU

FOTOGRAFIJE

20150417 200539Zavod ARS VIVA je v sodelovanju z Galerijo Atrium Stadbad v Hagnu v Nemčiji odprl likovno razstavo, ki bo na ogled od 17. aprila 2015 do 4. junija 2015. Na veliki pregledni razstavi sodelujeta slikarja z usti Benjamin Žnidaršič in Željko Vertelj. Razstava v Galeriji Atrium – Altes Stadtbad je hagen1organizirana na pobudo zavoda ARS VIVA ter Bernda in Ingrid Wittschinski, ki sta organizirala postavitev in otvoritev razstave. Naslov razstave »Sporočilo v barvah na platno« (Farbige Botschaften auf Leinwand) je simbolno povzet kot sporočilo posebnega načina slikanja, saj se slikarji predstavljajo v okolju, kjer slikarstva težjih invalidov še ne poznajo dovolj. Pri organizaciji se za pomoč zahvaljujemo vodji galerije gospe Petri Kroll in vsem v ustanovi za gostoljubje.

Ob tej razstavi je izšla tudi trijezična  brošura, ki predstavlja oba avtorja posebej. Pri izdaji brošure so sodelovali: Zveza paraplegikov Slovenije, Občina Loška dolina, Založba UNSU, VDMFK – Združenje slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, Društvo paraplegikov Istre in Krasa in Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine.

V Nemčiji je pri oglaševanju razstave pomagalo tudi slovensko veleposlaništvo v Berlinu. Slikarja sta pripotovala v Nemčiji v torek, 14. aprila 2015 in se družila s slikarjem Berndom in Ingrid Wittschinski, sodelovala z mediji, pomagali pri postavitvi razstave in si ogledala mednarodno razstavo »Hundertwasser«v muzeju v Hagnu. V petek 17. Aprila 2015 pa odprli razstavo in predstavili slikanje z usti.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd