+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

RAZSTAVA VOJKA GAŠPERUTA V GALERIJI ŠOŠTANJ

V Galeriji Šoštanj so 7. decembra 2022 odprli razstavo likovnih del našega priznanega slikarja tetraplegika Vojka Gašperuta – Gašperja. Odprtja se je udeležilo veliko njegovih prijateljev, članov Društva šaleških likovnikov Velenje in ljubiteljev likovne umetnosti.
O življenju slikarja in njegovih delih je spregovorila Anamarija Stibilj Šajn, umetnostna zgodovinarka in likovna kritičarka. »Njegova osrednja pozornost je namenjena krajini, okoljem, s katerimi je življenjsko povezan – Primorski v najširšem pomenu besede s poudarki na arhitekturnih posebnostih rodnega Breginjskega kota, specifični obarvanosti Soče, Krasu z jesensko žarečim rujem in slovenski Istri. Tu najde slikovite motive, posebne atmosfere in oživljajoče svetlobe,« je med drugim poudarila.
Danes je Gašper priznan in uspešen slikar, ki je polnopravni član Mednarodnega združenja slikarjev, ki ustvarjajo z usti ali nogami (VDMFK).

Kulturni program je izvedla vokalna skupina Anima Vita,


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd