+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

RAZSTAVA VOJKA GAŠPERUTA V UKC

Kulturno umetniško društvo Kliničnega centra in Medicinske fakultete dr. Lojz Kraigher, je 15. marca 2022 v Dolenčevi galeriji Univerzitetnega kliničnega centra v Ljubljani, odprlo razstavo 30 likovnih del Vojka Gašperuta – Gašperja in razstavo fotografij Emila Božnarja.
Razstavljena dela, ki jih je ob svoji 70 letnici pripravil naš priznani slikar, ki je tudi polnopravni član Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, je predstavil Janez Kovačič. V zadnjih letih je bilo najpomembnejše slikarjevo sodelovanje na razstavi SNBA v Parizu (2016) v galeriji Carrousel du Louvre. Sledile so še razstave v Evropskem Parlamentu v Strasbourgu leta 2013 in samostojni razstavi v Galeriji cerkve Sv. Cirila v New Yorku in nato še na slovenskem veleposlaništvu v Washingtonu.
Razstavo razstavljenih fotografij Emila Božnarja iz Galerije Nevrološka klinika pa je predstavila Andreja Peklaj.
Lep kulturni dogodek, odprtje razstave slikarja Zveze paraplegikov Slovenije, je pod vodstvom dirigenta Damirja Fajfarja nadgradil in obogatil ansambel Big Band MF. Program sta povezovali Lucija Šarc in Barbara Salobir.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd