+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ŠAH-ČETRTI KROG V KOPRU IN NAJBOLJŠI BENJAMIN ŽNIDARŠIČ

BILTEN: Društvo paraplegikov Istre in Krasa je 27. septembra 2021 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo četrti krog in zaključek lige ZPS-Gradex. Primorski šahisti pa tekmovanje že vrsto let posvečajo tudi v spomin svojemu članu in odličnemu šahistu Viktorju Brezovniku.
V sklepnem, četrtem krogu, se je v gostišču Emonec na črno-belih poljih pomerilo le 13 šahistov iz petih pokrajinskih društev Zveze.
Šahisti so po švicarskem sistemu in sodnikovih navodilih ter seznanitvi pravil odigrali šest hitropoteznih partij. Za razmišljanje in poteze v posamičnih partijah so imeli na voljo 10, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa 12 minut.
Rezultati četrtega kola lige ZPS-Gradex
Rezultati ekipno
Prvo mesto DP Maribor (11), drugo DP Celje (10), tretje DP Ljubljana (8,5), četrto DP Koper (7,5), peto pa DP Novo mesto (4).
Rezultati posamično
Prvo mesto je osvojil Benjamin Žnidaršič DP-KP (4,5), drugi je bil Bogdan Petek DP-MB (4), tretji pa Franc Pinter DP-MB (4).
Rezultati ligaškega tekmovanja v letošnji sezoni
Šahisti so prvi krog z Radejevim memorialom odigrali v Novem mestu, kjer je povedla DP Ljubljana (15), drugi krog so odigrali v Naklem, kjer je zmagala DP Celje (10). V Celju je bil odigran tretji krog, slavila je DP Ljubljana (13), zadnji četrti krog so pripravili v Kopru, kjer je največ točk osvojila DP Maribor (11).
Ekipne uvrstitve po štirih krogih
Prvo mesto je tako kot že vrsto let zapored ponovno osvojila ekipa DP Ljubljanske pokrajine (46,5), drugo ekipa DP jugozahodne Štajerske (34,5), tretje pa ekipa DP Podravja (32,5). Četrto mesto je osvojila DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (26,5), peto pa DP Istre in Krasa (15).
Tekmovanje je brez zapletov vodil arbiter Andrej Žnidarčič.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd