+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARJI DODATNO ZNANJE PRIDOBIVALI NA DOLENJSKEM

normal_DSC_0005

FOTOGRAFIJE

Slikarji invalidi, so tradicionalno spomladansko delavnico imeli v prostorih DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Lep in s soncem obsijan dan je 2. aprila 2012 omogočal, da so slikarke in slikarji nova ali še nedokončana dela ustvarjali in dopolnjevali tudi v slikoviti okolici društvenih prostorov na Šegovi v Novem mestu.
Slikarji so se pod mentorskim vodstvom Rassa Causeviga izpopolnjevali v različnih tehnikah slikanja. Večina je nova znanja pilila v oljni tehniki, nekateri pa tudi v tehniki akvarel, risbe, pastela in drugih.normal_DSC_0043
Na delavnici je slikalo več kot deset slikark in slikarjev, ki so se v letošnjem letu na dveh nekajdnevnih slikarskih kolonijah srečali že v Domu paraplegikov v Semiču, planirajo pa slikarske delavnice še na Tolminskem, Gorenjskem in Štajerskem koncu. Največji poudarek pa slikarji pod mentorskim vodstvom Rassa Causeviga in Jožeta Potokarja dajo slikarski koloniji, ki na enotedenskih kulturnih dnevih vsako leto poteka v Domu paraplegikov v Pacugu.
Ustvarjanje na likovni delavnici v Novem mestu je posnela lokalna TV Vaš kanal, ogledali pa so jo tudi učenci s posebnimi potrebami.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd