+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARJI V DOLENJSKI PRESTOLNICI

nm1

FOTOGRAFIJE – Slikarji paraplegiki in tetraplegiki, združeni v Likovno sekcijo pri Zvezi paraplegikov Slovenije, so se 4. aprila 2016 na likovni delavnici izpopolnjevali v prostorih nm1nm3Društva paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Pod mentorstvom Rassa Causeviga je tehniko slikanja z oljem dopolnjevalo okrog 15 slikarjev iz šestih pokrajinskih društev. Sodelovali so tudi naši člani Dragica Sušanj in Benjamin Žnidaršič.

Delavnica je bila namenjena tudi promociji športa in dejavnosti invalidov, družilo pa se je tudi veliko domačih članov. Še posebej  jih je pritegnilo nekoliko nenavadno slikanje z usti, ki ga uporabljajo naši najtežje gibalno ovirane tetrapleginje in tetraplegiki. Nekateri so ta način slikanja tudi praktično preizkusili.nm2

Organizator in gostitelj tretje likovne delavnice – DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja, se je potrudili, da so se naše slikarke in slikarji v njihovem okolju dobro počutili. Likovni delavnici na Dolenjskem so veliko pozornost posvetili tudi odmevni dolenjski mediji – Radio Slovenija, Radio Krka, Dolenjski list in Vaš kanal.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd