+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SVETOVNI POKAL V KRANJSKI GORI

pokal s

pokal sKranjski Gori so od 15. in 16. januarja pod pokroviteljstvom Hit Alpinea potekale tekme smučarjev invalidov za svetovni pokal. Nastopili so najboljši alpski smučarji invalidi iz 19 držav. Tekmovalci so se v veleslalomu in slalomu pomerili v treh kategorijah – slepi in slabovidni, stoječi (športniki s cerebralno paralizo in s poškodbami okončin) in sedeči (športniki paraplegiki).
Kranjska Gora je bila drugič v zgodovini Slovenije prizorišče tovrstnega tekmovanja. Prvo je potekalo na Rogli kjer je leta 2013 slovenske barve zastopal Gal Jakič. Tokrat je Slovenijo zastopal nadarjeni mladi smučar Jernej Slivnik s Hrušice, ki zaradi mladosti ni tekmoval. Nastopil pa je kot predtekmovalec. Povedal je, da je bila proga  zahtevna, vendar je bila zanj to velika izkušnja in velika spodbuda za nadaljnje delo.
Več na ZŠIS


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd