+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SVETOVNO PRVENSTVO V STRELJANJU

V nemškem mestu Suhl od 19. do 26. julija poteka svetovno prvenstvo v streljanju. Na prvenstvu tekmuje tudi slovenska ekipa – Franc Pinter (SH1) nastopa v štirih disciplinah (dve z zračno in dve z malokalibrsko puško), Veselka Pevec, Franček Gorazd Tiršek in Damjan Pavlin (SH2) tekmujejo v ekipni in posamični konkurenci v dveh disciplinah z zračno puško. Reprezentanco  vodita trenerka Polona Sladič in njen pomočnik  Aleš Kosmač.
Na prvenstvu nastopa kar 268 športnikov iz 53 držav, kar je največ v zgodovini strelstva. To je tudi prvo tekmovanje od štirih (tri bodo naslednje leto), na katerem bo že mogoče dobiti neposredne kvote za nastop na paraolimpijskih igrah.
O trenutni formi naših strelcev je težko govoriti, vsi pa so sposobni ustreliti vrhunski rezultat v vsaj eni disciplini. Kot vedno so pričakovanja strelske ekipe visoka, saj se do sedaj še z nobenega uradnega prvenstva (paraolimpijske igre, svetovna in evropska prvenstva), ni vrnila brez medalje. Toda tokrat je konkurenca izredno huda. Z novim sistemom finalnih nastopov (v veljavo je stopil leta 2013), o medaljah odloča zgolj 20 finalnih strelov, pri čemer 8 finalistov izpada od 8 do 18 strela (na vsaka dva strela), na koncu se zadnja dva pomerita za zlato medaljo. Finala so zato še toliko bolj nepredvidljiva.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd