+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

Tehnični prevzem Doma paraplegikov na Pacugu

V Pacugu so 19. maja 2006 inšpekcijske službe tehnično pregledale Dom paraplegikov. Objekt Zveze paraplegikov Slovenije bo namenjen ohranjevanju zdravja in obmorski rehabilitaciji slovenskih paraplegikov in tetraplegikov. Prvi skupini preko 80 bodočih uporabnikov in širši javnosti je bil tako pričakovani objekt na ogled že dan kasneje od 11. do 12. ure. Naslednji korak je; pridobiti ustrezno uporabno dovoljenje za nemoteno delo in dokončati še nastanitveni del.

Dokončno je zgrajen le centralni objekt s prostori za fizioterapijo, kuhinjo, recepcijo, sedmimi nastanitvenimi sobami in bazenom. Gradnja doma traja že skoraj osem let, vendar je za nastanitveni del objekta pridobljeno le gradbeno dovoljenje. ZPS čaka na finančno sodelovanje Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve, ki v zdajšnjem mandatu za dograditev prepotrebnega objekta ni prispevalo niti tolarja.

 

Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd