+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

TRETJE KOLO ŠAHOVSKE LIGE ZPS GRADEX

dpik 11sah 2017

Prva je ekipa DP Celje, prvi pa tudi njen šahist
FOTOGRAFIJEREZULTATI Šahistke in šahisti šahovske lige ZPS-Gradex so 16. februarja 2017 v prostorih gostišča Marinšek v Naklem odigrali tretje kolo. dpik 11sah 2017Tekmovanje je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije odlično pripravilo DP Gorenjske, na črno belih poljih pa se je v ekipni in posamični konkurenci pomerilo 19 šahistov iz DP ljubljanske pokrajine, DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja, DP Podravja, DP jugozahodne Štajerske, DP Istre in Krasa ter domačega društva DP Gorenjske.
dpik 11sah1 2017Po navodilih sodnika Silva Simončiča so šahisti po švicarskem sistemu v hitropoteznem šahu odigrali sedem partij. Za razmišljanje so v posamični partiji imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani tetraplegiki, pa dvanajst minut.
V ekipni konkurenci je bila najboljša ekipa DP Celje (14), drugo mesto je osvojila DP Ljubljana (11,5), tretje DP Maribor (11), četrto DP Koper (10,5), peto DP Novo mesto (9), šesto pa DP Kranj (8).
Med šahisti je v tretjem kolu najboljše poteze povlekel Radosav Matič – CE (6), drugo mesto je osvojil Bogdan Petek – MB (6), tretje pa Franc Pinter – MB (5). Šahistka Anica Radej – NM (3,5) je v skupni posamični konkurenci osvojila 14. mesto. Ob razglasitvi rezultatov je športna referentka DP Gorenjske Jovita Jeglič najboljšim šahistom podelila posebne »pokale« v obliki kremnih rezin. Res domiselno in prisrčno.
Tekmovanje je brez zapletov vodil arbiter Silvo Simončič. Pokrovitelj šahovske lige je GRADEX iz Šempetra v savinjski dolini.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd