+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

V PACUGU SO SE ZAČELI DNEVI KULTURE

pacug111
pacug111
V prostorih Doma paraplegikov v Pacugu so se 12. septembra 2011 z likovno delavnico, odprtjem skupinske razstave in glasbenim večerom, začeli šesti tradicionalni Dnevi kulture invalidov. 2011.pacug22
Na likovnih delavnicah, ki bodo pod mentorskim vodstvom Jožeta Potokarja potekale vsak dan v dopoldanskem in popoldanskem času, so se v različnih tehnika slikanja začeli izpopolnjevati slikarke in slikarji Likovne sekcije pri ZPS. Vsi slikarji, ki sodelujejo na likovnih delavnicah, lahko s svojimi izbranimi deli sodelujejo tudi na Extemporu PIRAN – 2011.
Ob odprtju razstave je v imenu organizatorjev udeležence pozdravil in nagovoril Benjamin Žnidaršič, nato pa predsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic in podžupanja Občine Piran Meira Hot, ki je med drugim poudarila: «Razstava nam odkriva pacug11ustvarjalne sposobnosti invalidov, v ospredje pa stopajo njihovi umetniški izdelki in želja, da bi izrazili svoja pacug1čustva in s tem tudi drugim dali vsaj delček svojega notranjega bogastva. Današnja razstava nima samo kulturni značaj, ampak vpliva tudi na večjo ozaveščenost družbe. Poslanstvo take razstave je torej večplastno. Med drugim gre tudi za spodbujanje invalidov, da se oprejo na lastne moči in da razvijajo svoje posebne sposobnosti tudi v vsakdanjem življenju.«
Avtorje razstavljenih slik je predstavila umetnostna zgodovinarka in likovna kritičarka Polona Škodič, za tem pa ocenila njihova dela.
Kulturni dogodek je obogatil in popestrili znani pevec Slavko Ivančič s Klapo Solinar. Slišali smo tudi nekaj prelepih zimzelenih dalmatinskih pesmi, ki jih znajo tako lepo zapeti samo klape. To je bil res prelep uvod v dneve kulture. Slavka Ivančiča in Klapo Solinar predstavljamo v  BROŠURI
Slikarji – Izik Adir (Izrael), Vojko Gašperut, Branko Rupnik, Benjamin Žnidaršič, Željko Vertelj, Boris Šter, Zorica Razboršek, Dragica Sušanj, Jožica Ameršek, Miran Jernejšek, Franc Ekart, Klavdij Leban, Metod Zakotnik, Ljudmila Turk, Stojan Rutrar, Sonja Povhe, Jasna Tepina, Jože Vodušek, Andreja Škrinjar ter pokojni umetnik Stojan Zafred. (vsi Slovenija), so k skupinski razstavi prispevali več kot šestdeset svojih boljših del. Razstava bo odprta do 22. septembra, ogledali pa si jo bosta tudi delegaciji srbskih in makedonskih paraplegikov, ki bodo naslednji teden prišli na obisk v Slovenijo.

Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd