+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

VABILO NA LIKOVNO DELAVNICO ANKARAN 2007

Spoštovani!

Vabimo vas, da se nam v torek 25. septembra 2007 pridružite na vsakoletni likovni delavnici, ki jo organizira Društvo paraplegikov Istre in Krasa v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije, Javnim skladom RS za ljubiteljsko kulturno dejavnost in Občino Koper. Delavnica bo v Kampu Adria v Ankaranu, Jadranska cesta 25, v naročju morske obale in zadnjih vzdihljajih poletja. Turistično naselje leži v središču naselja Ankaran, tik ob morju s plažo dolgo 1 kilometer. V primeru slabega vremena bomo likovno ustvarjali v bližnji taverni. Na delavnico vabimo invalidne slikarje iz cele Slovenije neinvalidne slikarje iz širše okolice in tudi otroke iz bližnjih šol, predvsem pa vabimo vse tiste, ki jih naše ustvarjanje zanima, da se nam preko celega dneva pridružijo in spoznajo naše delo.
Poseben poudarek  dajemo razvoju domišljije in izmenjavi izkušenj med slikarji. Težimo k temu, da udeleženci pod mentorskim vodstvom likovne naloge rešijo na čimbolj ustvarjalen, samosvoj način. Vemo, da je v sodobni šoli življenja prav razvijanje ustvarjalnost velikega pomena. Skozi izzive in čeri sodobnega sveta se bodo najbolje prebili tisti, ki bodo reševali probleme na ustvarjalen način. Pri likovnem izražanju mentorji spodbujajo udeležence, da vnesejo v likovno delo tudi svoje bogato čustveno doživljanje.

Urnik
– zbor udeležencev ob 9.30 uri
– ogled kraja in priprava na slikanje
– v dopoldanskih urah slikanje v okolici kepa Adria na temo Morska obala pod mentorskim vodstvom Rajka Čauševiča.
– ob 13.uri kosilo v restavraciji
– v popolanskem delu prosto slikanje in izmenjava izkušenj z drugimi avtorji
– ob 16.00 uri razstava narejenih ali prinesenih del
– pogovor z udeleženci in javnostjo.

Kontakt: Benjamin Žnidaršič, tel. 041 741 750

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd