+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

VOJKO GAŠPERUT – GAŠPER RAZSTAVLJA V GORICI

vojko54

vojko54V galeriji Kulturnega doma v Gorici (Italija) je 26. januarja 2015 samostojno razstavo odprl naš priznani slikar in polnopravni član Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, Vojko Gašperut – Gašper. Že skoraj 120 samostojnih razstav se je zvrstilo v likovnem življenju Gašperjevega nadvse plodnega ustvarjanja. Za tokratno razstavo je pripravil trideset del, večinoma z motivi solin in Breginjskega Kota.
Umetnostna kritičarka Anamarija Stibilj – Šajn je ob odprtju razstave povedala, da Gašperja ocenjujekot mediteranskega, primorskegakolorista, ki je na eni strani zvest krajinski zunanjosti in krajinski stvarnosti, ki ga vselej znova navdušuje, na drugi strani pa ob vseh teh videnih in doživetih občutkih razkriva tudi tisto, kar je njegovo najbolj intimno. Vojko tankočutno sledi krajini in tihožitni motiviki ter vse to prepoji z njemu lastno notranjo doživljajsko specifiko.
Naši likovni umetniki so bili že večkrat gostje Kulturnega doma v Gorici, ki so po besedah ravnatelja Igorja Komela znali tako italijanski kot furlanski publiki na pravilenpristennačin predstaviti svoje ustvarjanje.
Gašperutove slike zaslužijo polno občudovanje – z očmi in srcem.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd