+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

Z ATV MOTORJI V OBJEM JULIJSKIH ALP

dpik atv1gor

FOTOGRAFIJEMotoristi ATV sekcije pri Zvezi paraplegikov Slovenije so tretji zbor pripravili na Gorenjskem. Na večer 26. maja dpik atv1gor2017 se je 13 motoristov in nekaj sopotnikov zbralo v Gozd Martuljku, kjer so se ob krompirjevem golažu in zvokih harmonike seznanili s planom potepanja po gorenjskih in malo tudi italijanskih hribih. Organizacijske niti sta imela v rokah gorenjski ATV motorist Janez Učakar in vodja sekcije Gregor Gračner.
dpik atv2gorV prelepem sobotnem sončnem jutru so se iz Gozd Martuljka podali na Vršič, se spustili do koče pri izviru Soče in obiskali Kekčevo domačijo. Pot so nadaljevali po dolini lepotice Soče in se povzpeli na Mangartsko sedlo. Na višini več kot 2070 metrov so se pozabavali z vragolijami na snegu, naužili čudovitega razgleda in se vrnili dpik atv3gordo Loga pod Mangartom. Po okrepčilu jih je pot vodila čez prelaz Predel mimo Rabeljskega jezera k Belopeškim jezerom na italijansko stran. Nato so odbrneli v  Planico, pod velikanko naredili spominski posnetek in si za konec privoščili še postanek v Tamarju. To je bil resnično prelep in nepozaben ogled lepot naše Slovenije. V objemu Julijskih alp so v čudovitem sončnem dnevu premagali 3.000 metrov višinske razlike in prevozili 150 kilometrov. Četrto srečanje članov ATV sekcije bo zadnji vikend v avgustu 2017.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd