+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ZAKLJUČEK LIGE IN 23. RADEJEV MEMORIAL

Sah1 NM18

Sah1 NM18Društvo paraplegikov Dolenjske Bele krajine in Posavja je 8. maja 2018 v svojih prostorih že tradicionalno pripravilo sklepno šahovsko tekmovanje v ligi ZPS-Sah2 NM18GRADEX za sezono 2017-2018. Društvo je četrto kolo lige posvetilo tudi 23. memorialu Jožeta Radeja.
Za kar najboljše uvrstitve v posamični in ekipni konkurenci se je tokrat pomerilo 19 šahistk in šahistov iz petih pokrajinskih društev Zveze. Pred tekmovanjem je arbiter Ludvik Cvirn obrazložil pravila in potek tekmovanja, nato pa so tekmovalci odigrali sedem krogov po švicarskem sistemu in pravilih FIDE (dodatek za pospešeni hitropotezni turnir). Igralci so za posamične »partije« imeli za razmišljanje in poteze na voljo deset, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa dvanajst minut.

REZULTATI LIGAŠKEGA TEKMOVANJA – 2017-2018
Predstavniki najboljših ekip ligeV sezoni 2017-2018 so šahisti v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije odigrali štiri kola. Prvo so z Brezovnikovim memorialom odigrali v Podcerkvi, drugo v Celju, tretje v Naklem, zaključno četrto pa z Radejevim Sah3 NM18memorialom v Novem mestu.
Po seštevku rezultatov vseh štirih krogov je naslov ligaškega prvaka v sezoni 2017-2018 že šestič zapored premočno osvojila DP Ljubljana (56,0), druga je bila DP Celje (45,5), tretja DP Koper (45,0), četrta DP Maribor (30,0), peta DP Novo mesto (23,5), šesta pa DP Kranj Sah4 NM18(3,5).

REZULTATI SPOMINSKEGA TEKMOVANJA
Najboljši na spominskem tekmovanjuKar nekaj pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije eno od šestih ligaških tekmovanj posveti tudi v spomin na svojega zaslužnega športnika. Društvo paraplegikov Dolenjske Bele krajine in Posavja že 23 let šahovski turnir posveča svojemu odličnemu šahistu in prvemu predsedniku društva Jožetu Radeju. Rezultati so šteli samo za posamične uvrstitve. Prehodni pokal in zlato medaljo je osvojil – Ljubiša Gajič – LJ (6), srebrno medaljo je za drugo mesto prejel Janko Koren – NM (5), bronasto za tretje mesto pa Franc Ivenčnik – CE (5).
Sah5 NM18Medalje je podelila žena pokojnega Jožeta Rdeja – Anica Radej. Ob zaključku ligaškega tekmovanja je šahistke in šahiste s čestitkami za osvojena mesta nagovoril vodja športa pri Zvezi paraplegikov Slovenije Gregor Gračner in se organizatorjemSah6 NM18 zahvalil za vzorno organizacijo posamičnih kol. Udeležence sklepnega šahovskega ligaškega in memorialnega tekmovanja pa je pozdravil tudi podpredsednik društva in športni referent Mirko Sintič, nato pa zmagovalcu podelil prehodni pokal. Medalje je najboljšim šahistom spominskega tekmovanja podelila Anica Radej, pokale za ligaško tekmovanje pa vodja šahovske lige ZPS-Gradex – Jasmin Sabljakovič.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd