+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ZAKLJUČNA RAZSTAVA – ZLATA PALETA 2015

zp 2

FOTOGRAFIJEZveza likovnih društev Slovenije je 14. novembra 2015 v Delavskem domu v Trbovljah odprla zaključno pregledno razstavo projekta Zlata paleta 2015. Ob zp 2zp 1otvoritvi razstave so podelili zlate, srebrne in bronaste palete. Letošnje državno tekmovanje na področju ljubiteljske umetnosti je bilo razdeljeno na sedem tematskih razstav – risba in grafika, realistično slikarstvo,moderno slikarstvo, fotografija, kiparstvo in odstopanja. Tematika: žival, tihožitje in nočne sanje.
Podelili so 59 certifikatov in sedem kompletov zlatih, srebrnih in bronastih palet. Med dobitniki certifikatov sta bila tudi člana Likovne sekcije pri Zvezi paraplegikov Slovenije. Boris Šter za grafiko na tematiko žival z naslovom Utrujen, Ljudmila Turk pa za grafiko z naslovom V objemu harmonij in odstopanja s sliko z naslovom Edamski vrt.
Novost letošnje Zlate palete je bila podelitev palet najuspešnejšim slikarjem na posameznih področjih. Prvič so poleg zlate podelili tudi srebrne in bronaste palete. V tekmovalnem delu pa so prvič sodelovala tudi društva , med katerimi je Likovna sekcija Zveze paraplegikov Slovenije dosegla 500 točk in zasedla deseto mesto.zp 3
Ljubitelje likovne umetnosti sta nagovorila; županja občine Trbovlje Jasna Gabrič in predsednik likovnih društev Branko Železnik. Kulturni dogodek je popestril moški pevski zbor Un s Trbovelj. Nagrajena dela bodo razstavljena do 6. decembra 2015  v Delavskem domu v Trbovljah.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd