Šahovski turnir Postojna 2006

FOTOGRAFIJE

Društvo paraplegikov Istre in Krasa je v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije 3. oktobra 2006  priredilo posamični in ekipni medruštveni šahovski turnir paraplegikov v počastitev Viktorja Brezovnika. Tekmovanje na črno belih poljih je bilo v Postojni v hotelu Jama (pred Postojnsko jamo).
Pred pričetkom tekmovanja nas je toplo pozdravil župan Občine Postojna g. Jernej Verbič in nam zaželel veliko sreče pri tekmovanju. Tekmovanje v posamičnem delu je nato potekalo v 5. kolih po švicarskem sistemu. Tekmovalo je 18 tekmovalcev iz štirih društev. V posameznem delu tekmovanja je brez izgubljene partije zmagal Benjamin Žnidaršič. V ekipnem delu so bili po pritožbi in ugotovljenem nepravilno javljenem rezultatu, z istim številom točk zmagovalci tekmovalci DP SŠ (Pinter, Nerat, Ogner) pred DP IK (Gašperut, Žnidaršič, Bašič). Štajerski šahisti so v medsebojnmem dvoboju zmagali.