+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

BENJAMIN ŽNIDARŠIČ MED TABORNIKI

arborFOTOGRAFIJE

Na povabilo tabornikov iz Vrhnike, Kranja in Železnikov se je 18. julija 2013 slikar z arborustmi Benjamin Žnidaršič odpravil na neznano pot ob reko Idrijco, da predstavi svojo invalidnost, slikarsko pot in delovanje v mednarodni organizaciji VDMFK. Nekje na sredi poti med Idrijo in Tolminom se je na nasprotem bregu med drevjem prikazal obris tabora, ki je dal slutiti, da gre za tabornike. Na bregu Idrijce takoj naletimo na problem kako čez reko. Taborniki brez oklevanja posadijo Benjamina v kanu in ga prepeljejo v tabor, ki so ga ob vodi postavili sredi prelepe jase. Človek ne more verjeti, da v takšnem redu na jasi živi skupaj 200 tabornikov iz treh različnih rodov.

arborTakoj smo prešli na delo in se s pomočjo taborovodje za mlajše Mete Trček razdelili v tri skupine. Prva skupina za mlajše tabornike, arbordruga za malo starejše tabornike in tretja za najstarejše tabornike. Skozi cel dan je Benjamin Žnidaršič vsem skupinam predstavil, kako živi kot invalid in kako ustvarjalno je lahko tudi življenje na invalidskem vozičku. Odgovarjal je na vprašanja in jim pokazal način slikanja z usti, ki so ga kasneje lahko preizkusili vsi prisotni. Na koncu so izdelali skupni izdelek barvno polivanko na platno in pripravili razstavo.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd