+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARSKA DELAVNICA V LJUBNEM OB SAVINJI

FOTOGRAFIJE

Slikarji Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije so 25. julija 2013 tudi letos pripravili tradicionalno arborlikovno delavnico v Ljubnem ob Savinji. Hkrati so s slikarskim druženjem in ustvarjanjem popestrili tudi tradicionalni flosarski praznik, ki je od nekdaj zaznamoval te kraje v zgornjesavinjski dolini. Rezbarsko delo Ekarta za Branka RupnikaPod mentorskim vodstvom Mladena Stropnika in Jožeta Potokarja so slikarji svoja dela ustvarjali po svoji želji, po končani delavnici pa so slike razstavili v galeriji Branka Rupnika. V kulturnem programu so nastopili domači pesniki, glasbeniki, vse sodelujoče pa je pozdravil tudi župan Ljubnega ob Savinji Franjo Naraločnik. Slikar Emil Škrbec mu je ob tej priložnosti poklonil sliko z veduto Ljubnega. Gostitelja Marja in Branko pa sta v dar prejela lesorez rezbarja in slikarja Franca Ekarta.
Naši slikarji: Željko Vertelj, Benjamin Žnidaršič, Vojko Gašperut, Tina Pavlovič, Franc Ekart, Miran Jernejšek, Jaka Kavčič, Rado Gros, Anka Vesel in drugi okoliški slikarji so prijetno druženje zaključili s kozarčkom rujnega in ob sladicah, ki so jih pripravile gostoljubne vaščanke. Prireditev je podprla Občina Ljubno in Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd