+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

BENJAMIN ŽNIDARŠIČ PREJEL SREBRNI GRB OBČINE LOŠKA DOLINA

podelitev2Na proslavi ob prazniku občine Loška dolina je župan Janez Komidar (na fotografiji skrajno levo) v nedeljo podelil občinska priznanja, in sicer tri srebrne grbe in županovi priznanji. Zavodu za kulturno integracijo in socializacijo družbenih skupin Ars Viva se je občina za uspešno aktivno delovanje in promocijo Loške doline oddolžila s srebrnim grbom. Zavod je sicer ustanovil Benjamin Žnidaršič (v ospredju), pesnik, pisatelj in slikar, človek, poln idej in zamisli, ki jih tudi uresniči. Srebrni grb je šel še v roke Gasilski zvezi Loška dolina (predstavnika GZ stojita desno v ozadju), saj gasilci požrtvovalno delajo ter nesebičnopomagajo prebivalcem občine, pomoč pa nudijo tudi prek državne meje v sosednji Hrvaški. Tretji prejemnik srebrnega grba je Balinarski klub Loška dolina (Boris Hribar v sredini) za dolgoletno uspešno delo in dosežene rezultate na področju športnega balinanja. Komidar je podelil še podelitev1priznanji župana. Damjan Janeš je kot poveljnik civilne zaščite v času naravnih nesreč v začetku leta pokazal izredne organizacijske sposobnosti, vztrajnost ter poseben odnos do moštva in občanov. Pihalni orkester Kovinoplastika Lož pa si je priznanje zaslužil za aktivno kulturno udejstvovanje na vseh prireditvah in visok jubilej, 140 let delovanja.

Ob letošnjem občinskem prazniku, 19. oktobru, so v Loški dolini obeležili še 20-letnico samostojne občine. Leta 1994 so se namreč skupaj z Blokami odcepili od občine Cerknica, nato pa se je leta 1998 osamosvojila še občina Bloke. (pet)


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd